czwartek, 17 grudnia 2015

Zatem każdego z nich w swojej łaskawości obdarzył darami

..OOOO Dzieńdobry Bratkuu..ha widzę ,że głowa ciężka ino wody trza tobie...haha .. takeż się rozbrykał wczoraj wieczór , iż trudno było Cię od stołu odgonić ..ahahahaha...
Siadaj , napij się wody i zjedz cosik na sniadanie bo ruszamy niebawem ..Słucham?
Pytasz czemu wygladam o niebo lepiej  niż ty bratku? Ano wiekowy żem jest i troche doświadczenia ma się za karakiem hahahaha...Także wcinaj ino żywo , a ja pogadam conieco dalej o Bolesławie..
Takeż jakem wspomniał wczoraj nasz Bolesław Chrobry stał się królem za sprawą Ottona ,a co idzie za tym ,że za swe liczne cnoty przyrodzone i zalety został o koronowany w obecności cesarza niemieckiego .
Tak więc nasz ukochany kraj na powrót rozkwitał , a nasz Bolesław po ujarzmieniu i upokorzeniu Sasów uważał za hańbę dla siebie i swego imienia ,by poszczególne dzielnice niegdyś będące w posiadaniu naszego państwa i zamieszkałe przez nas Lechitów , nie przez niego ,ale przez obcych były opanowane...Przypominając sobie ,,że dzielnice położone nad morzem , czyli Pomorzanie , Kaszubi i inne zamieszkale od wieków przez Słowian, już dawno od  Naszego państwa i jego zwierzchnictwa odpadły i oderwały sięz powodu niegodnego wymordowania ich książąt...tfuuu..przez Popiela , o którym że opowiadał.
Tak więć nasz król wyruszając w owe strony ze znaczną siłą wojskową, zagarnął pod swe panowanie jednych orężem i walką , innych hojnością i łaskawością, innych jeszcze strachem i przykładem.
Panowali bowiem tam potomkowie  książąt otrutych przez nikczemnego Popiela ..tfuu na czorta..,
z którymi nasz król Bolesław obszedł się z wrodzoną wpaniałomyślnością, pamiętając ,że są jego krewnymi .
Zatem każdego z nich w swojej łaskawości obdarzył darami , nic sobie nie zatrzymując z ich księstw i ziem poza feudalnym posłuszeństwem i poddaństwem , uważając za rzecz godną trudu, by nasze królestwo odzyskało pełnyswój stan posiadania i miało tylu książąt lennych i sobie poddanych..ha taki był !!Sława!!
Dobrze bratku widzę żeś pojadł , zatem nie ma naco czekać i trza nam nasze cztery litery ruszyć i konie wprząc ,a i o podziekowaniu dla gospodarzy nieopatrznie niezapomnieć..ha!! wstawaj Bratku Ruszamy!!!
Hahahaha ..hej sokoły omijajcie góry.....doły hej

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza