sobota, 13 lutego 2016

Zorganizował nawet w niemczech zamach na naszego króla

.. och..bratku bratku.. dzisiaj ony wieczer jakąś nostalgiją mnie wałkuje...hmm
Wiesz jak  nato ognisko patrzę to cosik mi przypomniało , cożem zapomniał Tobie opowiedzieć o naszem władcy Bolesławie Chrobrym  nim syn jego na tronie onegdaj go zastapił...hmm
Polej miodu ino..lżej będzie opowiadać.
Jakem powiadał po śmierci Ottona IIIgo podczas okupacyji Rzymu ,znaczy wyprawy do Italiji, władzę w cesarstwie niemieckim po pokonywaniu oponentów na tronie zasiadł Henryk II.
Ten Ci powiadam bratku bardzo nas Lechitów nie lubił i pragnał nas z hołdować , zniewolić.
Henryk II kanonizowany za życia przez kościół , który ino był pod władaniem  niego samiuśkiego..obsadził sam papieża ..haha, ano miał inna wizję cesarstwa niż wpomniany Otton III przyjaciel naszego pana Bolesława .
Zorganizował nawet w niemczech zamach na naszego króla wyobraź sobie,no ale nasz król uratował skórę jednakże jego straż nie..
Mimo wielkich galimatiasów z Czechami i Morawami..które układały się spoczatku z niemcami,same poprosiły o pomoc naszego Bolesława.
I jak prosili tak pomógł oslepiajac Jaromira -ówczesnego władcę - i więżąc w Krakowie, a samemu objął władzę w Czechach i Morawach znaczy się...
Tedy to zazdrosny Henryk II obawiając się potęgi naszego króla lechickiego Bolesława, po tym jak nasz władca odmówił złożenia hołdu tytułem zwierzchności cesarstwa niemieckiego nad wiadomymi Czechami, ruszył wartko z pochodem na ten kraj...tak tak gorączka ino w stosunkach zapanowała..
Ano tedy  po licznych walkach z niemcami i ich klęski pod Budziszynem ,wyobraź sobie Czesi na nowo z buntowali się i tym razem ruszyli na naszego króla , który cofnał się i tylko już w Morawach i na Słowacyji panował- prócz naszego państwa oczywiście ...rezygnowawszy jedynie z Milska ,Łużyc no i tych Czech , gdzie oślepiony Jaromir powrócił i złożył w końcu hołd niemcom..tfuu..do czorta..ni wjedną ni w drugą ..ehh  polej jeszcze ino bo do celu sprawy jeszczem nie doszedł..ughmm
Na ten czas arcybiskup gnieźnieński niejaki..hmm.. Rodzim Gaudenty bodajże ,
 no ten..hmm. brat św.Wojciecha  co jego ciało naSZ Bolesław wywalczył z Prusami,
i tenże Gaudenty jegomość w imieniu papiestwa rzucił na nasz kraj i naszego króla Bolesława klątwę  wyobraź sobie ...tfuu parszywe zakłamane czorty tfuu.. tak tak bratku tak ino piszą w dziejach..
Podobno dlatego iż ośmielił nie poddać się gwoli ich św.Henryka IIgo i po jego smierci ze szkodą dla Konrada IIgo wdział koronę cesarską.. tak tak hahaha ..no co tak oczy żeś wybałuszył tak tak..
Tedy to podczas  komuniji świętej nasz król otruty został  trucizną w hostii wyobraź sobie...
na skaranie . jakeż ten kościół fałszywy jak czort ze smoły ociekajacy... tfuuu
Takeż rozmumiem co nasz silny władca tak nagle zszedł z tego padołu..
I dziejopisarze powiadaja ino zaraz po tej haniebnej dla nas zdradzie ,dopiero po niej Konrad II był koronowany na cesarza!!! Tak tak...!!!
Takeż widzisz jak nasz władca  wielkim był królem ale i powiadają ,że cesarzem był  ha!!!Sława!!!
Ano na ten czas jego młody syn nagłą ojcowską śmiercią ponaglony trafił na nasz tron..ten noo..
Mieszko Wtóry....
Takeż wiesz o naszem Chrobrym już wszystek...a jam  już zamulony ..uuuhhaaw.ygm spać ino potrzebuję...ykhm..spać....


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza