środa, 23 września 2015

Popas :) część pierwsza

...No i jak bratku smakuje pieczeń z nad ogniska  hehe..oczywiście ,że tak !! ..ha.. Ja powiem ,żem najdał się do syta i cosik bym się napił ..hehh..
Gotowyś bratku na dalszą opowieść ?! Tak? No to świetnie !!
Acha.. Tak więc Gomer  miał trzech synów Ascenazego (Aszkenazy),Ryphata i Thogara.
My podążymy za pierwszym znaczy się Ascenazym, bowiem  napisane jest ,że od niego  wywodzą się scytowie i sarmaci.

Któż to byli sarmaci? ..hmm.. Otóż Bratku ,że Sarmaci to dawna nazwa Nas Polan hahaha..zaskoczony co?! hahaha. Ano właśnie tak . To nasi przodkowie SARMACI, najstarsze mapy jak mapa Pomponiusza zaraz po chrystusie ukazała tę oto nazwę na naszych terenach.

Zatem Sarmaci to rzymska nazwa Nas Słowian ..tak tak bracie  ..
Wiesz może ? ,że w bardzo starych księgach nas Polusow...znaczy Polo -Arctico ano dzieci nieba północnego (od bieguna północnego) - nazywano nas w czasach Greckich przez greków SCYTAMI lub SCYTAMI KRÓLEWSKIMI...toż ci numer nie?! hahaha.. inni grecy zwali nas HIPERBOREJCZYKAMI,a nasz pierwszy władca Lech- Sarmata ( syn Pana boga)- w indyjskim sanskrycie Lehi (władca,król,Pan,Bóg) nazwał nas Sarmatami bratku ..tak tak.
Powiem Ci, iż na początku także  byłem skonfudowany.. no.. ale w końcu ogarnąłem się ..hahaha...
Zatem jak światem rządzili Grecy nazywano nas Greckimi nazwami , a jak władzę przejęli Rzymianie to używano rzymskich nazw.. Ale do tego jeszcze wrócim  jeszcze .
Biblijni Izraelici sami siebie w Biblii zwali pasterzami,słowo Celt po celtycku  znaczy pasterz, bo celtowie sami siebie nazywali pasterzami tak jak izraelici ...ale numer... Jednakże nasza Słowiańska krew jest dużo starsza Bracie .
W Polsce nikt już nie pamięta o państwie Lecha i nawet nie chcą zastanowić się, dlaczego Turcy czy Persowie do dziś dnia nazywaja nas Lechistan tak tak do dziś .Rosjanie i Ukraińcy zwali i zwą nas Lechami lub Lachami 
LECHISTAN  - znaczy Lech lub Lechia , a stan , znaczy państwo- czyli PAŃSTWO LECHA
I tu przytoczę starą księgę chrześcijan , ano Biblię :
Księga Sędziów 15.14 „Gdy tak znalazł się w Lechi, Filistyni krzycząc w triumfie wyszli naprzeciw niego, ale jego opanował duch Pana.
15.16 Rzekł wówczas Samson: „Szczęką oślą zabiłem ich tysiąc.”Gdy przestał mówić, odrzucił szczękę i nazwał to miejsce Ramat – Lechi.
15.19 Wtenczas Bóg rozwarł szczelinę, która jest w Lechi, tak że wyszła z niej woda. Samson napił się jej i wróciły mu siły i ożył. Oto dlaczego nazwano to źródło „ Źródłem Wzywającego”. Istnieje ono w Lechi do dnia dzisiejszego.

Otóż Persowie toczyli w IV i III w przed Chrystusem wojny o panowanie ze Scytami pod wodzą Lechitów i nazywali wszystkich Słowian Scytami -Sarmatamii twierdzili ,że kiedyś istniało wielkie Imperium Scytyjskie rządzone przez bogów, a póżniej Scytowie według imion swych bogów podzielili się na Lechów ( Arian-Prasłowian), Scytów na Ukrainie i Massagetów na terenie Rosji ,a także Traków i Celtów na Bałkanach..
hmmm... znużony jestem już , pewnie i ty bracie mój ?.. zatem dorzucę do ognia i zdrzemniemy się, a jutro gdy najemy się pociągnę mą gawędę dalej .. Niech bogini księżycowa czuwa nad nami ....uhaaaw..

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza